Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czcionka
Treść
Boisko sportowe Orlik we Frydrychowicach ponownie oddane do użytku
25.06.2024

Boisko sportowe Orlik we Frydrychowicach ponownie oddane do użytku

Wraz z końcem roku szkolnego zakończone zostały prace remontowe kompleksu sportowego Orlik 2012 zlokalizowanego przy szkole we Frydrychowicach.

Obiekt oddany został do użytku w 2011 roku. Na co dzień wykorzystywany jest on w godzinach zajęć szkolnych przez uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego we Frydrychowicach, natomiast w godzinach popołudniowych przez miejscowy Klub Sportowy „Sokół” Frydrychowice oraz mieszkańców. Na wskutek upływu czasu i dużej liczby użytkowników nawierzchnia boiska oraz bieżni posiadała liczne spękania i nierówności. Degradacji uległo również wyposażenie obiektu. W złym stanie technicznym znajdowała się także część ogrodzenia obiektu.

Szansa na zmianę sytuacji zarysowała się po uzyskaniu przez Urząd Gminy dotacji na kompleksową rewitalizację obiektu. Pozyskano na ten cel dofinansowanie w wysokości 50% wartości zadania w kwocie 165.251 zł. ze środków Samorządu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

Przyznana dotacja pozwoliła remontowi poddać podłoże „mniejszego” boiska sportowego oraz bieżni, a także ułożyć nową nawierzchnię poliuretanową. Wymieniono wyposażenie sportowe w postaci bramek, słupków oraz koszy. Wymieniono zdegradowane panele ogrodzenia obiektu. Dodatkowo zamontowano nowe oprawy oświetleniowe typu LED (20 szt.) w miejsce starych opraw żarowych.

Galeria zdjęć

Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -