Gmina Wieprz
Powiększ Wysoki kontrast ePUAP BIP

PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK)

znajduje się na terenie byłego SKR-u w Wieprzu ul. Pogodna 10. PSZOK czynny jest w każdy piątek od 10:00 – 18:00 (oprócz świąt)

DO PSZOK-u ODDAJEMY:

- meble i inne odpady wielkogabarytowe

(do odpadów WIELKOGABARYTOWYCH zaliczamy w szczególności: sofy, szafy, krzesła, stoły, dywany, wózki dziecięce, materace, kołdry, zabawki dużych rozmiarów, rowery, sztuczne choinki, drzwi, wanny, umywalki, muszle klozetowe lub spłuczki. NIE SĄ odpadami wielkogabarytowymi w szczególności: odpady budowlane z jakiegokolwiek demontażu, rozbiórki czy przebudowy, panele, okna, płoty, grzejniki, płytki, rolety).

- przeterminowane i niezużyte farby i lakiery, kleje, szczeliwa, rozpuszczalniki itp., (puste opakowania po tych produktach należy wyrzucić do śmieci niesegregowanych)

- żarówki, świetlówki, lampy rtęciowe i sodowe,

- baterie i akumulatory,

- zużyty kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny (telewizory, komputery, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, itp.),

- opony, zużyte oleje

- odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe mogą być dostarczane do PSZOK-u tylko w ilości 1 m3 na rok z jednej posesji. Większe ilości powinny zostać załadowane do odpowiedniego pojemnika przeznaczonego na tego typu odpady. Właściciel nieruchomości lub dysponujący lokalem ma obowiązek odpowiednio wcześniej zamówić taki pojemnik u przedsiębiorcy odbierającego odpady. Usługa taka nie jest objęta gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych i jest odpłatna.


WYKAZ ODBIERANYCH SURÓWCÓW WTÓRNYCH:

· WORKI ŻÓŁTE (PLASTIK, TWORZYWA SZTUCZNE, METALE)

butelki typu PET, opakowania po kosmetykach, chemii gospodarczej i środkach czystości, kanistry plastikowe, torebki foliowe, reklamówki, plastikowe zakrętki, odpady wielomateriałowe (tetrapaki, kartony po płynnej żywności), kubeczki po żywności, opakowania aluminiowe, stalowe (puszki, konserwy, kapsle, folia aluminiowa, zakrętki).

· WORKI ZIELONE (SZKŁO)

butelki i szklane opakowania po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, słoiki (bez nakrętek, zacisków, gumowych uszczelek), szklane pojemniki, opakowania szklane po kosmetykach, inne opakowania szklane.

· WORKI NIEBIESKIE (MAKULATURA, SUCHY I NIEZNISZCZONY PAPIER, TEKTURA)

opakowania z papieru i kartonu, gazety, czasopisma, materiały reklamowe, papier szkolny biurowy, książki, torebki i worki papierowe.

· WORKI BRĄZOWE (ODPADY BIODEGRADOWALNE, ODPADY ZIELONE)

odpady zielone, skoszona trawa, liście, chwasty, drobne gałęzie, inne odpady roślinne, odpady kuchenne

Wszystkie odpady pozostałe po segregacji należy oddawać w CZARNYCH WORKACH lub kontenerach. Są to w szczególności: pampersy, wieczka po produktach mlecznych (srebrne), opakowania po lakierach do włosów, dezodorantach, tubki po pastach do zębów i kremach, szczoteczki do zębów, opakowania po chipsach, batonach, zupach w proszku, kawie, tekstylia, stare ubrania, buty.


Oddając odpady komunalne do PSZOK-u każdorazowo należy wylegitymować się dowodem tożsamości oraz nr ewidencyjnym którym oznaczają Państwo worki z odpadami.

Copyright © 2019 Urząd Gminy Wieprz.
Wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja serwisu weboski