Zmarł Józef Cinal

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 5 lipca 2020 roku w wieku 83 lat zmarł Józef Cinal. Rolnik, poseł na Sejm w latach 1969–1972 oraz 1991-1993. Przez wiele lat pełnił funkcję radnego Rady Gminy Wieprz oraz Radnego Rady Sołeckiej Wsi Wieprz. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, działacz Solidarności Rolniczej. Społeczny działacz komitetów ds. budowy kaplicy oraz rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieprzu. Członek Spółdzielni Kółek Rolniczych w Wieprzu, Małopolskiej Spółdzielni Handlowej WIZAN oraz członek Kółka Rolniczego w Wieprzu. Przynależał od wielu lat do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu. Odznaczony Złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Odznaką 1000-lecia Państwa Polskiego.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 7 lipca 2020 r. (tj. we wtorek) o godzinie 15:00 w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Wieprzu.


Rodzinie Zmarłego, wyrazy głębokiego współczucia składa Wójt Gminy Wieprz wraz z pracownikami Urzędu Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy Wieprz z radnymi Rady Gminy Wieprz