Liga Małych Mistrzów

Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Wieprz jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Wieprz może poszczycić się tym, że otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu pod nazwą „Liga Małych Mistrzów”.

Jest to dosyć ciekawa inicjatywa pod którą kryje się oferta skierowana do dzieci z klas I – V szkoły podstawowej z terenu całej gminy, dla których organizowane będą zajęcia ogólnorozwojowe w zakresie kultury fizycznej i piłki nożnej. Zarząd klubu sportowego na czele którego stoi P. Mirosław Koim rozwiązanie to zaczerpnął wprost z klubów Ekstraklasy, w których do treningów zapraszane są dzieci w  tak młodym wieku. Tak wcześnie rozpoczynana praca z dziećmi pozwoli kształcić umiejętności piłkarskie, które wykorzystane zostaną w późniejszym okresie czasu. Przewiduje się, że młodzież ta w przyszłości będzie stanowić filar drużyn juniorskich oraz drużyny seniorów. Aby zachęcić rodziców do śledzenia poczynać młodych adeptów futbolu zamontowana zostanie trybuna sportowa mieszcząca do 100 kibiców.  Będzie to pierwszy taki obiekt na terenie gminy. Do projektu zaangażowana zostanie również społeczność lokalna, która we własnym zakresie wykona część zakresu robót przygotowawczych.
Zajęcia z młodzieżą prowadzone będą od III kw. 2014 roku przez trenerów posiadających stosowne uprawnienia. Całkowita wartość projektu wyniesie 50 456 zł. Spodziewana kwota dotacji to 38 598 zł. Pozyskane dofinansowanie przeznaczone zostanie na zakup sprzętu sportowego oraz montaż trybuny sportowej.