#Gaszyn Challenge

Informujemy, że w ramach akcji #Gaszyn Challenge pracownicy Urzędu Gminy w Wieprzu na czele z Wójtem Gminy Małgorzatą Chrapek, pracownicy Gminnego Zakładu Wodociągowego w Wieprzu oraz Gminnego Zakładu Gospodarki Ściekowej w Wieprzu podjęli wyzwanie rzucone przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach i wykonali 10 pompek lub 10 przysiadów.


To akcja charytatywna promująca pomoc dzieciom cierpiącym na rdzeniowy zanik mięśni. Chodzi w niej o to, żeby zrobić 10 pompek (bądź przysiadów), nagrać krótki film i wrzucić do sieci, ale co najważniejsze - przekazać datek na leczenie maluchów.


Tę charytatywną zabawę zainicjowała Ochotnicza Straż Pożarna Gaszyn najpierw, by pomóc choremu na SMA 18-miesięcznemu Wojtusiowi z Galewic, a potem kolejnym dzieciakom potrzebującym specjalistycznego i bardzo drogiego leczenia.


Wydarzenie rozpropagowane zostało na cały kraj, a nawet poza Polską. W krótkim czasie za robienie pompek wzięli się strażacy, żołnierze, policjanci, pracownicy przeróżnych instytucji, zakładów pracy, panie z kół gospodyń wiejskich i wiele innych osób oraz grup społecznych i zawodowych.