Czcionka
Treść
Stypendia sportowe dla najlepszych sportowców w gminie
13.03.2018

Tak jak w ubiegłych latach, już po raz kolejny Gmina Wieprz ufundowała okresowe stypendia sportowe dla osób (zawodników) osiągających wysokie wyniki sportowe. Jest to wyróżnienie dla najzdolniejszych sportowców. Stypendium przeznaczone jest dla zawodników sportowych, stale zamieszkujących na terenie gminy Wieprz, do 25 roku życia, którzy w poprzednim roku kalendarzowym osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Aby otrzymać takie stypendium zawodnicy musieli spełniać warunki określone w uchwale o stypendiach sportowych.

Stypendium od Wójta otrzymała Danuta Słanek - uczennica V klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu, która w 2017 roku zdobyła 3 miejsce w cyklu zawodów o Puchar Młodzików i Dzieci 2017 we wspinaczce sportowej organizowanych przez Polski Związek Alpinizmu. Brała również udział w zawodach wspinaczkowych wBoulderingu Kinder&Jugend Wettkampf – Otwarte Mistrzostwa Niemiec w Berlinie, gdzie zajęła wysokie 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz w zawodach spinaczkowych Prague Color Climbing Festiwal – Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej w Pradze, gdzie zajęła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej .

Stypendystką została również Kamila Saferna, uczennica VII klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu, która jest wieloletnią zawodniczką Małopolskiego Klubu Karate i właśnie w karate zdobyła w 2017 roku 3 miejsce na XXII Mistrzostwach Polski Oyama Polskiej Federacji Karate. Brała również udział w zawodach o Puchar Makroregionu Południowego Oyama PFK i zdobyła tam wysokie II miejsce.

W karate spore sukcesy odniósł również Adam Panek, uczeń III klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu i również on został stypendystą stypendium sportowego. Adam zdobył I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Oyama Karate o Puchar Podbeskidzia w swojej grupie wiekowej.

Pani Wójt Małgorzata Chrapek wręczając stypendystom okolicznościowe dyplomy złożyła im wyrazy szczerego uznania i życzyła dalszych sukcesów sportowych. Pani Wójt zaznaczyła również, że ich sukcesy są najlepszym przykładem dla ich rówieśników w jaki sposób należy spędzać wolny czas oraz podziękowała za godne reprezentowanie gminy Wieprz na arenie sportowej.