W Wieprzu spółka AluHouse dostała wsparcie w ramach PSI

Miło nam poinformować, że pomimo kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią firmy w Małopolsce podejmują nowe inwestycje i korzystają ze wsparcia w postaci zwolnienia podatkowego w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji (PSI).
AluHouse sp. z o.o. sp.k. dzięki uldze podatkowej zwiększy swoje zdolności produkcyjne.

Firma AluHouse zainwestuje w powiecie wadowickim, w gminie Wieprz, w modernizację i adaptację pomieszczeń produkcyjnych. W ramach decyzji o wsparciu zostanie wybudowana hala produkcyjna, będą zakupione maszyny i urządzenia, wyposażenie magazynowe i środki transportu, a także licencja na specjalistyczne oprogramowanie do sterowania i zarządzania produkcją. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 2 000 000,00 zł.

Korzystając z okazji przypominamy Państwu serdecznie, że ze wsparcia mogą skorzystać niemal wszystkie firmy produkcyjne, bez względu na wielkość oraz miejsce inwestycji. Inwestycję można realizować na własnej nieruchomości lub zakupionej od osoby fizycznej, instytucji czy Skarbu Państwa. Procedura wydania jest bardzo łatwa – trwa około miesiąca.
Pracownicy działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym we wszystkim pomagają.

Zapraszamy do współpracy!

Krystyna Sadowska
Dyrektor działu obsługi inwestora

ksadowska@kpt.krakow.pl