Orkiestry dęte dobrem kulturowym Małopolski - Orkiestra Dęta OSP Nidek

W ramach cyklu „Małopolskie Orkiestry Dęte” przedstawiamy kolejny z małopolskich zespołów. Tym razem to Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Nidek.
Orkiestra Dęta OSP Nidek ponad 30 lat koncertuje i zachwyca Małopolan na licznych występach. Obecnie liczy 32 członków w różnym wieku i regularnie bierze udział w lokalnych uroczystościach. Zdobywa także wysokie miejsca w konkursach rozsławiając swoją miejscowość – powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Zespół powstał w 1987 roku z inicjatywy Stanisława Niedzieli i Stanisława Zacnego. W jego skład weszła grupa muzyków, którzy ukończyli szkółkę gry na instrumentach dętych przy Zakładowej Orkiestrze Dętej w Andrychowie.

Największe sukcesy orkiestry w ostatnich latach:
- 1. miejsce w Małopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Więcławicach w roku 2016
- 2. miejsce w Małopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w roku 2018 - w kategorii orkiestr średnich.

W roku 2020 dzięki wsparciu z UMWM zakupiliśmy dla orkiestry nowy puzon. W ramach tego samego projektu zespół nagrał zdalnie dwa utwory – dodaje Tomasz Olearczyk kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Nidek

Efekty można zobaczyć i usłyszeć pod adresami:

Y.M.C.A. - Orkiestra Dęta OSP Nidek

Volare - Orkiestra Dęta OSP Nidek

Więcej informacji na https://www.malopolska.pl/aktualnosci/kultura/orkiestry-dete-dobrem-kulturowym-malopolski-orkiestra-deta-osp-nidek