Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest do momentu, gdy skontaktuje się z Państwem rachmistrz – przypominamy aby nie czekać do 30 września! Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej.

Są trzy możliwości zrealizowania obowiązku spisowego:

  • Najszybciej i najwygodniej przez Internet. Wypełniając formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut.
  • dzwoniąc na numer 22 279 99 99 – rachmistrz wprowadzi do formularza Państwa dane,
  • odwiedźcie Państwo najbliższy urząd gminy i spiszcie się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku.

W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.